פרידה או גירושין עצרו רגע לפני “שבירת הכלים”

רגע לפני שאתם רוצים ‘לרדת מהשביל’ של מסע חייכם המשותפים/ להיפרד ולצאת לדרך חדשה – שאלו את עצמכם?

– האם הכול לא טוב?

– מה קורה לי בהתנהלות/התנהגות הזוגית?

– האם כדאי, לפני הפרידה, לעשות מאמץ לשינוי המצב הקיים?

כמובן לא בכל מחיר ובכל מצב, אך אני מאמינה, שווה לעשות את המאמץ ולהעניק סיכוי להמשך חיים משותפים, אך זאת – בדרך אחרת: מה שהיה אינו מה שיהיה. גם ניסיון שלא צלח להיטיב את היחסים, יאפשר המשך דרך לפרידה ממקום שלם יותר (‘לפחות אני יודע/ת שניסיתי הכול וזה לא הלך’).

בימינו קל מאד לקום וללכת לחפש משהו אחר, כי אנחנו רוצים להיות מאושרים יותר.                נכון, מגיע לנו. אך השאלה היא – מה אנו עושים לשם כך?

מערכת זוגית/משפחתית הינה מערכת שמתחילה בין שני אנשים שונים שהתאהבו, התחתנו והחלו בחיים משותפים. עם הזמן, התרחבה המשפחה והתווספו ילדים. כל אחד מבני המשפחה הינו אישיות בפני עצמו – דומה/שונה זה מזה ומהווה מראה זה לזה. המערכת המשפחתית הולכת ונשחקת ואילוצי היום-יום תובעים את שלהם מכל אחד ואחת. רובנו עובדים ‘על אוטומט’ ולא עוצרים לשאול ‘איפה אני? ומה קורה לנו?’

השחיקה בזוגיות מכרסמת בכל אחד ואחת ונותנת את אותותיה, בחוויה של אובדן האהבה – אותו קשר רגשי מיוחד שהיה בהתחלה.

אנו יצורים שנועדנו לאהבה. כשמבינים את הצורך הזה להיות חלק ממשהו גדול ממך, אפשר להתחיל לראות איפה הקשיים ביחסים ומה החלק שלי שתרם לכך. הזוגיות עלולה להפוך למעין כדור שלג – כל אמירה גוררת תגובה, כל תגובה מגבירה את התגובה שמנגד שעלולה להביא את בני הזוג לתגובות לא רצויות שלעיתים מונעות מחולשות ומפחדים, שהינם הגנות שיוצרות את הפער בין בני הזוג.

אם פוקדים אתכם הרהורים על היחסים שלכם, זה הזמן לפנות לטיפול זוגי.

טיפ: שאלו את עצמכם מה אהבת בבן/בת זוגך כשהכרתם. והאם זה קיים גם היום?